Znaleziono 5 rezultatów dla zapytania: Pilarka elektryczna

Wątek: Niezbędne narzędzia do budowy jachtu drewnianego »  Forum: Budowa jachtu i prace bosmańskie »  Wysłany 2008-03-17, 09:36

Wiadomości: 5
Wyświetleń: 373

Drogi Peterze.
Jestem w trakcie budowy 8 m jachtu. Jak dotąd wykonałem wszystkie wręgi. Przede mną cała reszta. Narzędzia jakie posiadam to:
Ściski stolarskie - szt. 25 ( wcale nie najdroższe)
Wyrzynarka elektryczna Parkside ( to jest Bosch robiony dla Lidla) - Lidl ok. 180 zł ( polecam)
Szlifierka taśmowa (czołg) Parkside - Lidl ok. 180 zł
Frezarka ręczna - ok. 170 zł
Wiertarka elektryczna 800W - ok. 160 zł
Strug elektryczny - ok 150 zł
Szlifierka oscylacyjna ok 100 zł
Wkrętarka elektryczna Parkside - ok 170 zł
Cyrkularka z wałkiem do strugania i przystawką do toczenia - 1,5 kW - kupiłem ją w PRL za cała swoją marną pensję. Toczyć nie musisz, więc sama cyrkularka ze strugarką jest konieczna -ok 500-600 zł
Pilarka elektryczna do ciecia desek w poprzek - ok 150 zł.
Do tego musisz mieć podstawowe ręczne narzędzia jak młotki, śrubokręty , dłuta, piły, kąt prosty, liniał, poziomica, pion, wiertła wszelkiej maści, taśmy ściskające itp.
Zawsze jak jestem w markecie to żona odciąga mnie od działów z narzędziami.
Myślę, że ok. 2000 zł musisz wydać na te sprawy. Potem dojdą papiery ścierne - płaskie i w taśmie, wkręty, bity do nich itp. I tak w kółko zabawa trwa wzbudzając u domowników zawroty głowy:). Pozdrawiam.

 » 

Wątek: Osada - zrób to sam »  Forum: Warsztat »  Wysłany Nie 04 Sty, 2009 4:37 pm

Wiadomości: 91
Wyświetleń: 13549

Zamarzyło mi się stworzenie osady, która będzie dopasowana do mnie. Oryginalna osada s400 choć piękna, jest jak dla mnie zbyt ciężka a i kolba jest za długa.
Popytałem kolegów o odpowiedni rodzaj drewna na budulec do lekkiej osady i zamówiłem sobie trochę materiału. Jednak ZPT w szkole miałem jakieś 20 lat temu, a nie będąc pewnym swych umiejętności postanowiłem potrenować, zanim zacznę rzeźbić w zamówionym drewnie.
Będąc u brata, rzuciła mi dię w oczy pozostałość po konstrukcji dachu: sosnowa krokiew (metrowy jej kawałek). Pomyslałem, że to wyborny obiekt do przetestowania poziomu mojego rzemiosła.
Zakupiłem najprostrze narzędzia:
- komplet tarników (Top tools)
- komplet pilników do metalu (Top tools)
- kilka dłut (noname, drewniana rękojeść)
- szlifierka oscylacyjna (najtańszy produkt w Liroy Merlin)
- ścisk stolarski (Top tools)
Czyli narzędzia naprawdę z dolnej półki (już Topex'y są lepsze), ale spisały się wyśmienicie choć na ergonomię i komfort użytkowania nie ma co liczyć...
Ponadto miałem już całkiem przydatne:
- piła łańcuchowa
- pilarka elektryczna
- wiertarka

Pierwszym krokiem było opracowanie szablonu ideowego osady z tektury, ja postawiłem na na SWD.
Dalej z kawałka krokwi, przypomocy piły łańcuchowej, pilarki i maczety wykroiłem coś co było wygodniejsze w dalszej obróbce. Na zdjęciu widoczny jest również szablon z kartonu.

Następnym krokiem, co ważne, było dopasowanie osady do systemu zaraz po zgrubnym ociosaniu budulca. (wiertarka, dłuto, tarniki)

widać że system pasuje

Po dopasowaniu osady do systemu, kolej na dalsze kształtowanie osady, zgodnie z szablonem. (wiertarka, dłuto, tarniki)

po kilku godzinkach (głównie tarniki)

Dalej dokładniejsze szlify i kształtowanie osady (pilniki do metalu, szlifierka oscylacyjna)

Gdy już mamy pewność, że osada i system pasują do siebie idealnie (lub w stopniu zadowalającym ), wygładzamy wszystko drobnym papierem i przygotowujemy do lakierowania

Oczywiście lakierowanie to alternatywa, kolega Łukasz Pietruszka założył oddzielny temat poświęcony olejowaniu osad i powłokom na osady. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=38101
C.D.N.

Wątek: Poszukiwania nowych terenow! »  Forum: dolnośląskie »  Wysłany Sob Paź 01 2005 15:21

Wiadomości: 57
Wyświetleń: 1287

Myślałem trochę o Pawłowicwach (jedzie sie jak na stadion Polaru) wydaje mi sie ze teren jest troche zarosniety i wymagałby delikatnego sprzątnięcia.Nie jest daleko a miejscówka daje możliwości rozgrywania różnych scenariuszy.Tylko tak jak mówię potrzebne by były maczeta i pilarka elektryczna. Miejsce jest łatwe do oznakowania i myślę ze warto sie przyjzeć blizej.Oto link ze zdjęciami i krótkim opisem.

http://wroclaw.magma-net.pl/pawlo.html